O nás

O klubu

Historické začátky tenisu ve Šlapanicích sahají do roku 1931. V těchto letech se začalo hrát na prvních dvorcích, které se nacházely v okrajové části Šlapanic, zvané Líchy. Toto místo bylo na opačném konci města (směr Bedřichovice), než se nachází současný areál, ovšem k užívání sloužilo pouze několik let. Docházelo zde k častým záplavám, a tak dvorce vzhledem k jejich nevýhodné pozici brzy zanikly. K obnovení tenisové hry ve Šlapanicích došlo v letech 1941-1942. Hrálo se na betonové ploše tehdejšího koupaliště, později na volejbalovém hřišti. V té době se ke hraní používaly

dřevěné rakety vlastní výroby. Po skončení druhé světové války se jezdívalo hrávat do Slatiny, kde se tehdy nacházel první opravdový tenisový kurt.

Současná podoba areálu TK Šlapanice začala vznikat roku 1946. Na vybudování prvních třech kurtů, oplocení, studny a přístřešku se tehdy podíleli sportovci SK Šlapanice svépomocí.

Roku 1948 se zde začaly hrát první tenisové soutěže. Vůbec první zápas se uskutečnil v září 1947 na hřišti SKEP v Brně Pisárkách.

Mezi lety 1950 až 1968 měl oddíl až 150 členů.

Do roku 1968 chybělo areálu dostatečné zázemí. Nebyly zde šatny ani sociální zařízení. To vše bylo úsilím sportovců vybudováno v letech 1968 - 1969.

Současná podoba areálu to ještě nebyla, ale prostory klubu se tak v té době dostaly na zaslouženou potřebnou úroveň. O deset let později, v říjnu 1979, byl vypracován projekt na přístavbu klubovny, bufetu a dalších prostor ke stávajícím šatnám. Vlastní

realizace výstavby dle projektu proběhla o rok později. V roce 1980 přibyl ke stávajícím kurtům i čtvrtý dvorec.

Hllavní funkcí klubu je poskytovat zázemí hráčům tenisu, jak rekreačním, tak závodním. Nejmenší děti mohou začít s trénováním v "Tenisové přípravce", která je určena pro ty nejmladší z nás. Hráčům, kteří se budou chtít věnovat tenisu závodně, nabízí klub členství v družstvech žáků (10 - 14 let), dorostu (15 - 18 let) a dospělých (18 a více let) pod vedením tenisových trenérů.

Tenis Šlapanice
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!